Jdi na obsah Jdi na menu
 


Colt Webley
(pistol)
Obrazekpřesnost **
účinnost **
střelba *
celkové hodnocení **

Jediný revolver ve hře, zároveň je asi nejlepší ze všech pistolí (ale není to až tak zřetelné) jaké v CoD2 naleznete. Nabíjení trvá nechutně dlouho a kapacita je jen šest ran, ale zase účinnost činní pistol zbraní lepší jak např. Luger.


M1 Garand
(poloautomatická puška)
Obrazekpřesnost *****
účinnost ****
střelba ****
celkové hodnocení *****

Výborná puška, rychlá a nadmíru přesná palba, pokud vystřílíte osmi nábojový zásobník, máte ho téměř hned nabitý, jediná nevýhoda je, že ho nemůžete přebít, takže když vám po přestřelce zůstane jen jeden náboj, radši ho vystřelte. Ačkoli je to pouze puška, pokud se sní naučíte, menší skupinky nepřátel pro vás také není žádná obtíž.


Lee Enfield
(puška)
Obrazekpřesnost *****
účinnost *****
střelba **
celkové hodnocení ****

Klasická puška s desetiraným zásobníkem, po každém výstřelu natahujete ručně. V singlu ji asi hodně využijete, za to v multiplayeru asi ne, místo ní si každý radši bere Garand, anebo odstřelovací verzi. Účinnost má extrémní, jedna rána - smrt. Nabíjí vcelku rychle, musíte ovšem mít v zásobníku pět anebo žádný náboj, aby jste tuhle zbraň mohli přebít.


Lee Enfield scoped
(odstřelovací puška)
Obrazekpřesnost *****
účinnost*****
střelba **
celkové hodnocení ****

Na klasickou armádní pušku byl přidělán i puškohled (jak neobvyklé!J), hle a je z toho sniperka britské výroby. V kampani tuhle věcičku dostanete do pracek jen jednou, a to hned ve třetí britské misi. Celkem se hodí, není nad procházkou „klidnou“ pouští a občas si pořádně přesně zastřílet do skopčáků. A ve hře po internetu je většina britských map jakoby přímo rozená pro tuhle zbraň.


Thompson
(samopal)
Obrazekpřesnost ***
účinnost ***
střelba *****
celkové hodnocení ****

Kdo by neznal starého dobrého "Tomíka". Zase je malá výjimka oproti prvnímu dílu, že tenhle Thompson má jen dvaceti nábojový zásobník, to je sice škoda, ale zase je tento samopalek zase lehčí a obratnější. Když vykoukne nepřítel zpoza buka, nakropíte to do něho. Zbraň trochu kope, ale zase se stane, že díky tomuto kopání dáte nepříteli ránu mezi oči ani nevíte jak. Pokud chcete střílet do dálky, tak to si radši honem vyměňte zbraň, protože Thompson na dálku za moc nestojí.


Sten
(samopal)
Obrazekpřesnost ***
účinnost ***
střelba *****
celkové hodnocení ****

Pro Brity typičtější samopal než je Thompson. Uzoučká konstrukce a zásobník napojený na zbraň atypicky zleva to jsou typické charakteristiky Stenu. Škoda, že v CoD2 není verze s tlumičem, tak jako to bývalo v datadisku United Offensive nebo ve Wolfensteinovi. Avšak střelba z tohohle „drobečka“ je pro nepřítele smrtící. Zbraň se hodí na blízku, kde z ní můžete kropit nepřítele hlava nehlava a nemusíte ani moc mířit, ale na dálku uch.. to už není to pravé ořechové.


Bren LMG
(kulomet)
Obrazekpřesnost ****
účinnost ****
střelba ***
celkové hodnocení ****

Tahle zbraň má sloužit jako krycí palba pro jednotky, akorát já stím musím nesouhlasit. Přijde mi mnohem přesnější než například Sten nebo Thompson. Střelba je sice pomalá, ale za to dostat kulku takové ráže není nic příjemného. Tato zbraň je podobná jako americký BAR, akorát že Bren je trochu větší monstrum. Jedna dvě dobré rány a nepřítel už nevstane. Britové ve válce chtěli být asi výjimeční, a tak montovali zásobníky všude možně, jen ne tak, jak měli ostatní národy zvykem. Tak přiznejte, Sten ho má nalevo tento Bren zase nahoře, kdo ví co měli v úmyslu?)